Tatu.Go-Board ' a Hoş Geldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tatu.Go-Board ' a Hoş Geldiniz...

Tatu.Go-Board Paylaşımda 1 Numara...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ATATÜRK diyor'ki...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
TATU
Root AdministratoR
Root AdministratoR
TATU

MesajKonu: ATATÜRK diyor'ki... ATATÜRK diyor'ki... Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 10:04 am

Hayatimda en buyuk dayanak ve kuvvetim, vatandaslarimdan gordugum itimat ve destekdir.
Butun vazifelerimde manevi, vicdani olan en buyuk endisem,
emanetinizin hurmet ve kutsalligina devamli olarak dikkat etmektir.
Simdiye kadar millete yapamayacagim bir seyi vaat etmedim.
Ben yapacagim dedigim zaman, buna inanmayanlar vardi.
Buna ragmen hareket ettim. Goruyorsunuz ki basardik.
Benim ve benimle calisanlarin guveni vardir ki, yeni hedeflerimize de basariyla varacagiz.
Simdiye kadar soylediklerimin gerceklesmis olmasi, butun tasavvurlarimin beni yalanlamamasi,
milletin ciddi ve samimi olarak bana yardimci ve destek olmasiyla mumkun olmustur.
Onun icin yeni gayelere erismek icin de bu yardim ve destege ihtiyacim vardir; onu benden esirgemeyiniz!
Ben zannediyorum ki, millet fertlerinin hic birinden fazla yukseklige sahip degilim.
Bende fazla girisim gorulduyse bu benden degil, milletin bileskesinden cikan bir girisimdir.
Sizler olmasaydiniz, sizlerin vicdani egilimleriniz bana dayanak noktasi teskil etmemis olsaydi; bendeki girisimlerin hicbiri olmazdi.
Millete ait meziyetleri yalniz sahislara birakan anlayis, eski idarelerin sistem ve usul meselesinden doguyordu.
Vaktiyle mevcut devlet ve devletlerin kurulus sekli, sadece bir sahsin menfaatlerini ve arzularini tatmine yonelmis idi.
Sahislarin bu arzu ve emellerine hizmet eden millet, gosterilen buyukluklerin serefinden asla payini alamaz,
ancak hata ve beceriksizlik olursa onlar millete yuklenirdi.
Bugun bu hal mevcut degilse, millet kendi buyuklugunu oldugu gibi dunyaya gostermisse,
fazlalik bende degil, bugunku idarenin niteligindedir.
Bu sekil mevcut oldukca, bu mevkie cikacak herkesin yapacagi sey bundan baska turlu olamaz.
Ben olursem soylu milletimizin beraber yurudugumuz yoldan asla ayrilmayacagina eminim; bununla gonlum rahat!
Benim san ve serefimden bahsetmek de hatadir.
Iyi dinleyiniz ogudum budur ki,
icinizden herhangi bir adam cikar, san, seref davasi guder ve benzersiz olmak isterse,
basinizin belasidir;
ilk once kafasi kirilacak adam budur!
Mensup oldugum Turk milletinin san ve serefi varsa,
benim de bir ferdi olmak sifatiyla sanim serefim vardir,
asla baska degilim.
Mal ve mulk, bana agirlik veriyor.
Bunlari, soylu milletime geri vermekle buyuk ferahlik duyuyorum.
Zenginlikten ne cikar; insanin serveti, kendi manevi sahsiyetinde olmalidir!
Milletimle yakindan ve gosteristen uzak karsilikli gorusmenin zevkini, bahtiyarligini anlatamam.
Her ne vakit milletimin karsisinda kendimi gorsem,
her ne vakit milletimin fertlerinden birkacinin yuzune baksam,
oradan ruhve vicdanima gelen i*****, benim icin en kiymetli bir ilham ve verim alevi oluyor!
https://tatu.yetkin-forum.com

ATATÜRK diyor'ki...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası