Tatu.Go-Board ' a Hoş Geldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tatu.Go-Board ' a Hoş Geldiniz...

Tatu.Go-Board Paylaşımda 1 Numara...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Semih'ten çok özel mesajlar...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
TATU
Root AdministratoR
Root AdministratoR
TATU

MesajKonu: Semih'ten çok özel mesajlar... Semih'ten çok özel mesajlar... Icon_minitimeSalı Ağus. 19, 2008 10:12 am

Nöbetçi golcü Euro 2008 sonrası gerçek golcülüğe terfi etti. Şimdi çok rahat. Merak edilenleri ve bilinmeyenleri anlattı.

EURO 2008'de iz bırakan Fenerbahçeli Semih Şentürk, içini döktü: "Buralara tırnaklarımla geldim. Artık nöbetçi değil gerçek bir golcüyüm." ..

Geçen sezon (Tıpkı diğer sezonlarda olduğu gibi) bir türlü 11'in değişmez ismi olmamasına rağmen Süper Lig'i gol kralı olarak noktalayan Semih, Milli Takım formasıyla kaydettiği 3 kritik golle de EURO 2008'in iz bırakan isimleri arasında yer aldı.

Kendisi hakkında yapılan "Yeterli bir santrfor mu?" şeklinde tartışmalara son verdiği şampiyonanın yorgunluğunu eşi Pınar ve kızı Naz ile Bodrum Fuga Otel'de atan 'Gol kralı' Semih, 'kralların' tercihi Sabah'a konuştu:

"BABAM SAĞOLSUN"
"Annem okumamı, babam ise futbolcu olmamı istiyordu. Babam, anneme rağmen beni İzmir Çamdibispor'a götürdü. Bir yıl içinde hem Genç Takım'da hem de amatör takımda oynamaya başladım. O sezon toplam 50 maçta 105 gol attım ve Genç Milli Takım'a seçildim. O dönemde Fenerbahçe'nin alt yapı antrenörü olan İrfan Saraloğlu beni alt yapı sorumlusu Cemil Turan'a önermiş. Cemil Turan da beni Fenerbahçe'ye transfer etti.

"TÜRK OLMAK ZOR!"

Bir kere Türk pasaportuyla futbol oynamak, Türkiye'de bile zor. Eğer ben Süper Lig'de, Şampiyonlar Ligi'nde ve 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yaptıklarım sonrasında ve milyon dolarlar karşılığında Fenerbahçe'ye gelseydim, hem karizmam olurdu hem de sürekli ilk 11'de oynardım. "Ama ben Fenerbahçe alt yapısından yetiştim ve buralara tırnaklarımla kazıyarak geldim. Bu da yıldız olmam için uzun zaman aldı. Şu andaki bulunduğum noktaya gelebilmek için gece-gündüz dişimi tırnağıma takarak çalıştım. Artık nöbetçi golcü değil gerçek golcüyüm."

EN İYİSİ ALEX

Fenerbahçe'de birlikte oynadığım yabancı futbolculardan birçok şey öğrendim. Pierre van Hooijdonk'tan topa nasıl vurulması gerektiğini, Ariel Ortega'dan hiçbir zaman moral bozmamayı, fırsatçılığı ve kaleye sırtı dönük şekilde oynamayı Marcio Nobre'den öğrendim. İzleyerek öğrenme yeteneğim var. Ama bana göre Türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı futbolcu Alex'tir. Onunla oynamak dünyanın en kolay işi. Alex'ten topu alınca ona geri vereceksin, o da seni pozisyona sokacak. Bu kadar basit. Onun oyundan zevk almasını sağlarsan, o da aynı şeyi senin için yapar.

TEK ARZUM FENERBAHÇELİ SEMİH OLARAK ÖLMEK

Fenerbahçe'de oynamak dünyanın en özel şeyi. Burada yedek kalmak bile onur. Yedek kaldığım için üzülüyorum ama asla şikayet etmiyorum. Ancak sürekli ilk 11'de oynasaydım 30 gol atardım; bunu biliyorum. Fenerbahçe'de Oğuz Çetin, A y k u t Kocaman ve Rıdvan Dilmen gibi sembol olmak istiyorum. Tek arzum Fenerbahçeli Semih olarak ölmek. Tabii ki şansımı Avrupa'da denemek isterim. Medyada ismim birçok Avrupa takımı ile geçiyor ama bunlar hakkında benim bilgim yok. Henüz bana gelmiş bir teklif de bulunmuyor. Zaten teklif gelirse de önce kulübümle görüşmek zorundalar. Çünkü ben Fenerbahçe ile daha yeni 2+1 yıllık sözleşme imzaladım. Dolayısıyla beni almak isteyen çıkarsa, önce Fenerbahçe ile anlaşmak zorunda. Eğer kulübüm de bu işten karlı çıkarsa, Avrupa'da oynamak isterim.

LİGHT ERKEĞİM

Evliliğim çok güzel gidiyor. İnsanlar bana "Erken evleniyorsun. Daha çok gençsin" demişti ama benim zaten hiçbir zaman gece hayatım olmadı. Evlenmek ve çocuk sahibi olmak sorumluluklarımı artırdı. Çünkü futbolculuk nankör bir meslek. Yarınınızı bilmiyorsunuz. Ayrıca ben evde olmayı seviyorum. Arkadaşlarım bana 'light erkek' diyor. Nitekim doğru da söylüyorlar. Çünkü eşim Pınar ve kızım Naz'ı mutlu etmek için yaşıyorum. Hep onlarla birlikte olmak istiyorum. Bunun bilincinde olmak da benim futbol oynama isteğimi ve performansımı artırıyor. Yaklaşık 6 hafta boyunca ailemden uzak kaldım. Dönünce kızım Naz beni zor hatırladı! Ancak şimdi kucağımdan inmiyor.

Fatih Terim müthiş bir insan. Hayatımda hiçbir hocanın çalışma sisteminden ve varlığından bu kadar keyif almadım. İnandığı insanlarla yola çıkıyor ve o insanların da kendisine inanmasını sağlıyor. Eğer Fatih Hoca'ya inandığını ve güvendiğini gösterirsen, seninle birlikte ölüme gider.

Yeni teknik direktör yeni bir heyecan demektir. Luis Aragones çok tecrübeli bir teknik adam. Gençlere ve sahada savaşanlara önem veriyor. Benim işim futbol oynamak. Ben idmanlarda ve maçlarda işimi yapacağım ve elimden gelenin en iyisini sergileyeceğim. Bunun takdirini ise Luis Aragones verecek.

Küçükken gol attığım zaman kendimi Hakan Şükür'ün yerine koyardım ve gol attığımda "Hakan Şükür attı" diye bağırırdım. Türk futbol tarihinin tartışmasız şekilde en büyük isimlerinden birisi o. Ümit Karan'ı çok beğeniyorum. Arda Turan da çok özel bir futbolcu.

Tümer Metin de birlikte oynadığım futbolcular içinde en iyilerden birisidir. Eğer geçtiğimiz sezon Tümer ağabey kadromuzda olsaydı, kesinlikle şampiyonluğu kaybetmezdik. Oynadığı sezon takımda gizli kaptanlık yaptı. Takımın onun gibi bir ağabeye ve ateşleyici bir güce ihtiyacı var.
https://tatu.yetkin-forum.com

Semih'ten çok özel mesajlar...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası